Generatory Chloru

Generatory Chloru

Generatory chloru utrzymują basen w czystości, oczyszczając go z mikroorganizmów przy użyciu roztworu soli fizjologicznej, bez produktów chemicznych.

Generatory chloru to czyste i nieskomplikowane zautomatyzowane systemy, które w naturalny sposób wytwarzają chlor. Działa on jako środek do dezynfekcji wody w basenie i jest nieustająco produkowany przez generator. Tym samym unika się wysokiego stężenia produktów chemicznych, które mogą podrażnić skórę i/lub oczy basenowiczów.

Generatory chloru, technologia w twoim zasięgu

Do działania tych systemów chlorowania jedynym produktem, który trzeba będzie dodać do wody, jest chlorek sodu (sól). Zalecana dawka soli to około 5 kg na każdy metr sześcienny wody (1000 litrów). Dzięki niewielkiemu stężeniu soli, generatory chloru przekształcają w procesie elektrolizy chlorek sodu w jony chloru. W wyniku tej reakcji sól wytwarza kwas podchlorawy, który jest dezynfekującym związkiem chemicznym utrzymującym wodę w czystości, wolną od wodorostów i bakterii. Na koniec, dochodzi do innej reakcji, której produktem końcowym jest znowu sól, podtrzymując tym samym obieg zamknięty, w którym nie jest potrzebne dodawanie nowych związków chemicznych. Utrata soli następuje jedynie na skutek mycia lub opróżnienia basenu; tym samym uzupełnia się ją co pewien czas, dodając niewielkie ilości, co jest bardzo wygodne. Zazwyczaj sprzęty produkujące chlor mają wskaźniki, które pokazują kiedy należy dodać soli.

Generatory Chloru


Poprzez zastosowanie tego systemu unika się niebezpieczeństw związanych z transportem i używaniem produktów chemicznych oraz dba się środowisko naturalne, ponieważ nie dochodzi do wytwarzania produktów zanieczyszczających. Z drugiej strony, również oszczędza się na pracach związanych z konserwacją i czyszczeniem oraz unika się nagromadzenia niebezpiecznych produktów chemicznych. Krótko mówiąc, jest to automatyczny system, który zapewnia zdrowsze uzdatnianie wody niż tradycyjne zabiegi i nie wymaga częstych czynności konserwacyjnych.

Mamy w ofercie łatwe w instalacji generatory chloru marek Intex i Gre, dostosowane do różnych typów basenów. Ponadto linia Krystal Clear prezentuje ciekawe produkty, które łączą generator chloru z generatorami ozonu, albo z filtrami kartuszowmi lub piaskowymi. Tym samym otrzymuje się kompletny i funkcjonalny produkt, który ułatwia prace związane z konserwacją basenu.

Generator chloru pozwala korzystać z basenu bez martwienia się o jego dezynfekcję, utrzymanie oraz możliwe zagrożenia dla zdrowia, twojego lub twoich dzieci; a także dostarcza przyjemnej kąpieli w krystalicznie czystej wodzie.

Średnia ocena klientów 4,9 na 5 w 31 opinie (Opinie naszych klientów przetłumaczone na język polski)
   Sistema de Cloro y Ozono Krystal Clear Tm Intex 26666
 FELIPE (PALOMARES DE BEJAR) el 20/06/2023 ... "Wszystko dobrze. Zamówienie dotarło przed czasem."
   Sistema de Cloracion Salina Krystal Clear Intex hasta 56,8 m3 26670
 CHANTAL (PINHAL-NOVO) el 05/06/2023 ... "ZAWSZE OBECNI I UWAŻNI"
   Chlorator soli 55 m3 Gre EESB55
   Basen Gre Amazonia 610x375x132 KITPROV6188WO - Akcesoria:E-Kit (Pokrywa + Blue Check)
   Odkurzacze basenowe na baterie Premium Gre VCB50
 JOSEF (BRANCA) el 13/05/2023 ... "Robicie bardzo dobry serwis, gratulacje"
   Butelka z elastycznego kleju PVC 250 g 40553
   Sól kompaktowa 25 kg 90365
   Kit Bypass Gre AR2000
   Osłony Zimowe dla Basenów Kompozytowych Gre - Wybierz rozmiar swojego basenu:Prostokątna - 326x186 cm CIKPCOR2814
   Kontroler pH Gre CPH14
   Osłony Zimowe dla Basenów - Wybierz rozmiar swojego basenu:Prostokątna - 326x186 cm CVKPCOR2814
   Chlorator soli 55 m3 Gre EESB55
   Pompa ciepła Mini Gre do basenów naziemnych HPM30
   System dezynfekcji UV do basenów do 25 m3
 ANTÓNIO (SEIXAL) el 25/04/2023 ... "Polecam."
   Chlorator soli Gre Premium do basenów do 60 m3
 JOAN (ONTINYENT) el 12/07/2022 ... "Dotarł wcześniej niż się spodziewano."